in O sesjach, Sesja lifestyle

Sesja lifestyle, czyli tylko Wy!

at
czym-jest-sesja-lifestyle

Hej! Dzisiejszym postem rozpoczynam cykl wpisów o sesjach które wykonuje, dzięki temu będziecie mogli bliżej poznać mnie i moją pracę! Na pierwszy ogień biorę zdjęcia, które w ostatnim czasie skradły moje serce! Są to sesje lifestyle! Co to takiego? 

To bardzo proste! Sesja lifestyle, to zdjęcia rodzinne, partnerskie lub indywidualne wykonywane u Was w domu, plenerze lub w każdym innym wymarzonym przez Was miejscu! Tutaj pewnie niektórzy z Was zastanawiają się czym się w takim razie różni taka Sesja Lifestyle od innych? Pomysł może nie jest nowy i napewno nie ja pierwsza takie zdjęcia zaczęłam robić, ale może od początku. Wszystko zaczęło się od zdjęć ciążowych, które wykonałam dla jednej z moich stałych klientek, Anety. 

sesja lifestyle, sesja rodzinna, sesja ciążowa, Sesja Lifestyle łódź

Moja pierwsza Sesja Lifestyle

 Umawiając się na sesję ciążową, spontanicznie postanowiłyśmy zrobić zdjęcia w domu, w przyszłym pokoiku małej Kornelii. Nagle okazało się, że proste zdjęcia nabrały zupełnie innego charakteru, a sami przyszli rodzice mogli przez chwilę zapomnieć o całym świecie, pouśmiechać się do siebie, poczuć ten cudowny czas oczekiwania! Sama sesja miała swoje tępo, bez pozowania, presji czasu oraz konkretnych, sztywnych ram w których mieliśmy się trzymać.

Po urodzeniu ich córeczki, przyjechałam z kolejną wizytą, wtedy zrozumiałam że jest to świetna opcja dla rodzin z małymi dziećmi, które w nowych miejscach mogą czuć się niekomfortowo. Ale również dla samych rodziców, którzy nigdzie nie muszą się spieszyć oraz wszelkie butelki, ubrania na przebranie i ulubione zabawki swojego dziecka mogą mieć pod ręką, to zaoszczędza wiele stresu!

Tak właśnie zaczęła się moja podróż po wielu wspaniałych rodzinkach! Cudownie jest na krótką chwilę być z Wami, poczuć rodzinną więź która Was łączy a która jest najlepiej widoczna właśnie w Waszych domach!  Z moją małą pomocą wspólnie tworzymy dla Was ponadczasowe pamiątki! Ale wracając do pierwszej sesji, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to dopiero początek i Sesja Lifestyle może wyjść poza mieszkania!

Sesja Lifestyle łódź, sesja domowa łódź, naturalne zdjęcia rodzinne, Sesja Lifestyle czyli, jak w bajce

Jak w Bajce, Joanna Piesiak fotografia, sesja lifestyle łódź, naturalna fotografia łódź

Plenerowa Sesja Lifestyle

Tak! Dopiero niedawno zorientowałam się, że te wszystkie sesje które wykonuję w plenerze zarówno z rodzinami jak i z parami (bo taka sesja nie musi być rodzinna), niczym nie odbiega od tych spotkań w Waszych domach. Nadal najwięcej w tym dobrej zabawy, wygłupów oraz prostej rozmowy, podczas której zdjęcia “robią się same”. A jest to również dobry pomysł jeżeli jesteście w trakcie remontu/przeprowadzki, lub po prostu chcielibyście zrobić takie zdjęcia korzystając z ładnej pogody i jakiegoś fajnego miejsca, które jest Wam bliskie!

A może jesteście fanami konkretnego miejsca jak kawiarnia lub restauracja? Może właśnie tam poszliście na pierwszą randkę, zaręczyliście się bądź zwyczajnie je lubicie? To też zamyka się w szeroko pojętej “sesji lifestyle”!

sesja lifestyle łódź, sesja narzeczeńska, sesja narzeczeńska łódź, naturalne zdjęcia narzeczeńskie, jak w bajce, fotograf łódź

Jak w bajce, naturalna fotografia łódź, sesja lifestyle łódź, fotograf ślubny łódź

Sesja Lifestyle – czyli?

A więc wróćmy do pierwszego pytania, czym jest ta cała Sesja Lifestyle w takim razie? To zdjęcia które pokazują przede wszystkim Was! Takimi jak jesteście, bez przebieranek i specjalnego pozowania. Spędzamy ten czas wspólnie, na luźnej rozmowie, przy kawie lub herbacie, jest dużo przytulania i patrzenia sobie w oczy, chyba że jesteście typami wariatów, wtedy można skakać, śmiać się i totalnie wygłupiać! Najważniejsze żeby było to w zgodzie z Wami! Ale oczywiście jest kilka kwestii które mogą usprawnić nasze spotkanie, zatem…

Jak się przygotować?

Jak się do takiej sesji lifestylowej przygotować? Cóż najlepiej tego nie robić! Serio! Na sesję poświęcam do 2 godzin, dlatego możecie zaplanować sobie luźny dzień który poświęcicie tylko dla siebie! Zapomnijcie o utartym schemacie sesji zdjęciowej na której sztywno zastygacie w pozach przed obiektywem! Możecie wyciągnąć swoje ulubione gry planszowe, wyjąć z szafy albumy ze zdjęciami do wspólnego oglądania lub książki które lubi Wasze dziecko! Koncepcja jest dowolna i najlepiej gdy jest dopasowana przez Was!

sesja lifestyle łódź, fotograf rodzinny łódź, naturalne zdjęcia rodzinne, naturalne zdjęcia, sesja rodzinna łódź, lifestyle 

sesja narzeczeńska Wrocław, miejsca na sesję narzeczeńską we wrocławiu, fotograf ślubny wrocław  

Jak się ubrać?

Wasze stylizacje są dowolne, macie czuć się jak najbardziej komfortowo i swobodnie. Z doświadczenia wiem że najlepiej sprawdzą się ubrania gładkie, bez napisów i wzorów. Jeżeli macie zwykłe białe koszulki i body dla malucha to taki zestaw będzie idealny! Ale jeżeli macie swój niepowtarzalny styl, lubicie czerń albo kolorowe ubrania, to ubierzcie się w ten sposób! Pamiętajcie że na zdjęciach macie być Wy a nie przebrani ludzie! 

sesja świąteczna, sesja rodzinna, sesja noworodkowa, sesja domowa, naturalne zdjęcia, jak w bajce, joanna piesiak

sesja lifestyle, sesja domowa, sesja ciążowa, sesja noworodkowa, naturalne zdjęcia rodzinne, fotograf łódź


Macie zwierzęta? To wspaniale! Bardzo chętnie wykonam Wam zdjęcia razem z nimi, to w końcu część Waszej rodziny!


jak w bajce, joanna piesiak fotografia, fotograf łódź

jak w bajce, sesja lifestyle, sesja rodzinna, sesja dziecięca

 

Czy nasze mieszkanie się nadaje?

Często macie w tym temacie wątpliwości, a ja zawsze odpowiadam Wam to samo. Możecie nie mieć skończonego remontu, możecie wynajmować mieszkanie zupełnie nie w Waszym guście lub mieszkać z rodzicami i mieć do dyspozycji jeden pokój ale jeżeli się kochacie to na zdjęciach będziecie mieli dokładnie tą miłość! Reszta jest tylko tłem! A za parę ładnych lat i tak wrócicie do tych zdjęć z sentymentem i uśmiechem, bo właśnie w tych pierwszych mieszkaniach, zaczynają się Wasze wspólne historie! 

Z kwestii praktycznych zadbajcie tylko o to aby pomieszczenie było “ogarnięte”, mówię tu o zbędnych rzeczach/ubraniach/naczyniach w tle, bo im mniej tym lepiej!

Jak w bajce, naturalna fotografia łódź, sesja lifestyle łódź, fotograf ślubny łódź

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

“Mamy wybrane miejsce”

To zdanie bardzo lubię! Bo świadczy o tym że myśleliście o tym wcześniej i właśnie z tym miejscem macie dobre wspomnienia, a to dobre samopoczucie zawsze przekłada się na naturalniejsze zdjęcia! Może być to park, kawiarnia, działka – pełna dowolność! A może myślicie żeby taką sesję zrobić w górach lub nad morzem? To również jest możliwe, lubię szalone pomysły więc nie musicie się ograniczać!

sesja narzeczeńska Wrocław, miejsca na sesję narzeczeńską we wrocławiu, fotograf ślubny wrocław

Jak w bajce, naturalna fotografia łódź, sesja lifestyle łódź, fotograf ślubny łódź

Podsumowując

Dlaczego tak bardzo pokochałam sesje lifestyle? Ponieważ dla mnie samej, ulubionymi zdjęciami w moich rodzinnych albumach są te zrobione przez mojego Tatę, ze szczerymi uśmiechami, zabawnymi sytuacjami ale przede wszystkim z prawdziwą i widoczną miłością! Tego samego chciałabym dla Was, żebyście po paru latach spojrzeli w swój album i uśmiechnęli się na widok tych zdjęć mówiąc “tak wyglądało nasze mieszkanie, to była nasza kanapa na której mieliśmy swoje pierwsze wspólne zdjęcie”! 

Moda na zdjęcia w studiu przychodzi i odchodzi w miarę nowych trendów, a obraz Waszej rodziny jest ponadczasowy!

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

sesja lifestyle, sesja domowa, sesja ciążowa, sesja noworodkowa, naturalne zdjęcia rodzinne, fotograf łódź

 

To co? Chcielibyście taką pamiątkę? Tu możecie poznać szczegóły OFERTA LIFESTYLE

 

%d bloggers like this:

Copyright © 2020 Jak w Bajce