in O moich sesjach

Sesja dziecięca – Jak w Bajce!

at
sesja-dziecieca-jak-w-bajce

Cześć! Dzisiejszy post będzie skierowany do rodziców którzy zastanawiają się nad sesją dla swojego dziecka, niezależnie od wieku! Ponieważ na codzień zmagam się jeszcze z pytaniami na czym polega sesja dziecięca, jak się do niej przygotować oraz co jest a czego nie ma w moim studiu! Dziś zbierzemy to wszystko w całość dzięki czemu będziecie mogli rozwiać swoje wątpliwości!

Pogadamy dziś o sprawach takich jak:

  • Co obejmuje oferta dziecięca?
  • Kiedy zapisać się na sesję noworodkową?
  • Ile wcześniej umówić się na sesję dziecięcą?
  • Jak wyglądają u mnie sesje dziecięce?
  • Przygotowanie do sesji
  • Moje studio
  • Sesja dziecięca – jak wygląda?
  • Sesja urodzinowa – jak wygląda?

To co? Zaczynamy!

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

 

Oferta sesji dziecięcej

 

Zaczniemy od samego początku czyli od tego co kryje się pod nazwą sesji dziecięcej. W ramach tej oferty wykonuję dla Was sesje w studiu oraz plenery, dziś pomówimy szerzej o tych pierwszych. A więc sesje noworodkowe, sesje dziecięce (dowolny przedział wiekowy) oraz sesje urodzinowe.

Nie chciałam rozdrabniać swojej oferty na te kolejne trzy kategorie, myślę że im mniej tym łatwiej człowiekowi się w tym połapać! Szczegóły, czyli cena, liczba zdjęć i jak oddaje Wam zdjęcia znajdziecie TUTAJ.

 

sesja dziecięca łódź, jak w bajce, fotograf łódź

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

 

Sesja noworodkowa – kiedy?

Czekacie na Waszego malucha? A może już się pojawił? Teraz pewnie pojawia się pytanie kiedy wykonać taką sesję noworodkową! Z zasady powinny być to pierwsze dwa tygodnie życia dziecka, głównie ze względu na małą aktywność w ciągu dnia co daje nam możliwość ułożenia go do zdjęć. Zwykle maluch wtedy przesypia całą sesję!

Dlatego jeżeli macie ochotę przyjechać na taką sesję zaplanujcie ją na możliwie najszybszy termin. A jeżeli chcecie odpuścić sobie nerwy związane z pierwszymi podróżami mogę również dojechać do Waszego domu, sprawdźcie szczegóły TUTAJ.

 

sesja dziecięca łódź, jak w bajce, Joanna Piesiak fotografia, fotograf łodź

sesja świąteczna, sesja rodzinna, sesja noworodkowa, sesja domowa, naturalne zdjęcia, jak w bajce, joanna piesiak

 

Sesja dziecięca/urodzinowa – kiedy się umówić?

Kolejną sprawą są sesję z nieco większymi dziećmi. Jeżeli planujecie takie zdjęcia podarować komuś na jakąś specjalną okazję, zadbajcie o to aby umówić się z wyprzedzeniem przynajmniej miesiąca. Zdarza się że w poszczególnych tygodniach mam wolną datę która będzie Wam pasować, ale są miesiące w których po prostu więcej nie jestem w stanie zmieścić w swoim kalendarzu!

Sesje z okazji urodzin zwykle są po to aby można było pochwalić się nimi w dzień pierwszych urodzin lub obdarować nimi bliskich! I to jest świetny plan, tylko również pamiętajcie o wyprzedzeniu czasowym aby zdjęcia mogły do Was trafić przed tą ważną datą!

 

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

sesja dziecięca łódź, jak w bajce, fotograf dziecięcy łódź

 

Jak wygląda moja sesja

A teraz sprawa najważniejsza w której pojawia się najwięcej wątpliwości. Otóż mam nadzieję że trafiliście tutaj ze względu na to jakie zdjęcia Wam prezentuje! Dlatego widzieliście jaki mam styl i jak wyglądają u mnie gotowe zdjęcia. Stronię od przesady, nie mam miliona akcesoriów, nie stylizuję swoich sesji, nie mam specjalnych aranżacji ani ubranek. Dlaczego? Ponieważ największą wartością dla mnie na zdjęciach jest człowiek, a ten najmniejszy tym bardziej! Z doświadczenia osoby która ze swojego dzieciństwa ma kilka zdjęć zrobionych w studiu powiem Wam jedno, moda przychodzi i odchodzi. To co kiedyś wydawało się ekstrawaganckie i na czasie (tło fotograficzne z malowniczym pejzażem), powiedzmy sobie szczerze dziś już  takie nie jest. Za to Wy i Wasze dzieci jesteście TOTALNIE ponadczasowi! Dlatego moje zdjęcia wykonuję na białym tle, dla najmłodszych mam przygotowany kosz mojżesza, który dzięki temu że jest bujany nie tylko wygląda świetnie na zdjęciach ale jest również świetnym usypiaczem!

No tak ale skoro nie mam ubranek to co przygotować? Już mówię w kolejnym punkcie!

 

sesja dziecięca łódź, jak w bajce, fotograf dziecięcy łódź

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

 

Jak przygotować się do zdjęć?

Przede wszystkim zajrzyjmy do szafy naszego malucha. Ubranka które najlepiej się sprawdzą to te w jednolitych kolorach w miarę możliwości bez wzorów i postaci z bajek. Mogą być to zwykłe body w dowolnym kolorze! Na wszelki wypadek weźmy również ubranka na zmianę, nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć!

W dzień sesji starajmy się aby dziecko zaliczyło do godziny zdjęć drzemkę i jedzonko! Rodzice noworodków mogą poczekać do ostatniej chwili z karmieniem (nawet już na miejscu) żeby najedzony maluch spokojnie zasnął.

Poza tym naszykujcie zabawki które Wasze dziecko lubi najbardziej, dla najmłodszych świetnie zdają egzamin wszelkie rozpraszacze, czyli grzechotki i zabawki z muzyką.

 

 

jak w bajce sesja dziecięca łódź

 

Moje studio

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ chcę abyście byli przygotowani na to że moje studio nie jest ogromnym hangarem wypchanym po sufit akcesoriami jak można zauważyć u innych fotografów, kwestię “dlaczego” wytłumaczyłam już w poprzednim punkcie. Studio jest u mnie w domu, to jeden pokój z najważniejszymi rzeczami do zdjęć z których korzystam. Informacją szczególnie ważną dla rodziców będzie fakt że w studiu stoi przewijak dlatego, bez problemu będziecie mogli przebrać Waszego malucha.

 

studio jak w bajce

 

Czas na sesję!

Przejdźmy teraz do meritum sprawy czyli samej sesji. Trwa ona około godziny, dla noworodków mam przeznaczoną godzinę z zapasem na wypadek braku chęci do snu, porę karmienia itp. W tym czasie wykonuję naturalne portrety Waszego dziecka, od całości po zbliżenia i detale.

Wy w tym czasie poza rozśmieszaniem malucha możecie napić się kawy/herbaty i spędzić ze sobą trochę czasu!

 

sesja dziecięca, sesja lifestyle, sesja domowa, fotograf łódź, jak w bajce, joanna piesiak fotografia

sesja dziecięca łódź, jak w bajce, fotograf łódź3

 

Sesja urodzinowa

Ta sesja rządzi się trochę innymi prawami! Wcześniej przygotowuję dla Waszego dziecka małą aranżację urodzinową, złożoną z balonów, dmuchanej cyferki, mnóstwa confetti i girland! (jeżeli macie preferencje kolorystyczne, dajcie mi znać wcześniej!)

Na sesji możemy zrobić wyłącznie portrety w urodzinowym wystroju lub dodać do nich odrobinę szaleństwa i przygotować urodzinowe ciasto/babeczki którymi nasz maluch będzie zajadać się na zdjęciach!  Pamiętajcie tylko że jeżeli się na to zdecydujecie ubranie na przebranie będzie niezbędne!

Ze względu na różne preferencje smakowe oraz alergiczne zamówienie słodyczy zostawiam rodzicom.

 

 

sesja roczkowa łódź, sesja dziecięca łódź, jak w bajce

sesja roczkowa, sesja dziecięca łódź jak w bajce

sesja urodzinowa łódź, jak w bajce, sesja dziecięca łódź

 

Czy ten post rozwiał Wasze wątpliwości? A może wciąż macie do mnie jakieś pytanie? Nie krępujcie się! Jestem tu dla Was! 

Jeżeli zainteresowała Was moja oferta sprawdźcie jej szczegóły TUTAJ 

 

 

Share:
%d bloggers like this: