in Podsumowania

Żegnam 2020 – podsumowanie

at
zegnam-2020-podsumowanie

Cześć oto ja! Człowiek podsumowanie! W tym roku oczywiście nie będzie inaczej bo jak można zakończyć tak… specyficzny rok, bez podsumowania? Dlatego dziś postaram się zebrać całe to dobro które mimo wszystko mi się przydarzyło w 2020! A dodatkowo będziecie mogli zobaczyć te zdjęcia których jeszcze nie miałam szansy opublikować w tym sezonie! To co? Lecimy!

Czas podsumowań jest dla mnie zawsze taki… miły i sentymentalny. Chyba mało kto potrafi pochwalić się w tym roku spełnionymi planami. U mnie trochę ich przepadło, ale na ich miejsce pojawiły się nowe. Styczeń zaczęłam bardzo pozytywnie, bo w górach, z piękną pogodą i pełnym wypoczynkiem. Wtedy jeszcze do głowy mi nie przychodziło że zbieram siły do… siedzenia w domu! I przyszedł luty. Wtedy jeszcze zdążyłam zrobić zdjęcia na ślubie Moniki i Kamila, ale dobiegały nas coraz mniej pozytywne informacje ze świata. Zaczęła się za to rodzić niepewność i strach o najbliższe miesiące. Jeszcze wtedy, wciąż naładowana pozytywną energią, nie dopuszczałam do siebie myśli że coś może pójść nie tak… Aż tu w marcu zaczęła się akcja z kwarantanną! Co będę Was oszukiwać, kiedy moje pary dzwoniły do mnie w strachu czy ich wielki dzień się odbędzie, ja również wpadłam w panikę. Pierwsze dni spędziłam leżąc na kanapie i zastanawiając się co ze mną będzie i co właściwie mam zrobić. I tu pojawia się pierwszy pozytywny aspekt tego roku, który pozwolił mi przetrwać.

Plan naprawczy

Nic nie postawiło mnie lepiej na nogi jak wyjęcie zeszytu i rozpisanie moich opcji na najbliższe miesiące. I co z tego wyszło? Zupełnie nowe logo z którym się utożsamiam, odświeżona strona nad którą dłubałam na zasadzie prób i błędów zupełnie sama, przeredagowanie umowy i innych dokumentów. Zrobiłam także kurs online, nagrałam dwa filmy na youtube (szok), nagrałam kilka podcastów, uczyłam się o filmowaniu, uczyłam się angielskiego. Było tego znacznie więcej, ale wierzcie mi, spisanie tego i odhaczanie sprawiło że znowu miałam jakiś cel i nie błądziłam już po omacku!

Przypływ inspiracji

Kiedy mój mózg był zupełnie odciążony codziennym stresem, weszłam na jakiś nowy poziom kreatywności! Poza robieniem zdjęć w domu, knuciem nad nowym projektem zupełnie niezwiązanym z fotografią, myślałam jak mogę się wyrwać w plener! I tak oto gdy tylko pojawiło się zielone światło na wyjście z domu, porwałam Paulę na zdjęcia. Luuudzie, byłam jak rakieta! Miałam milion pomysłów na minutę i byłam tak cholernie szczęśliwa że mogę pracować! Nagle zaczęłam dostrzegać w każdym budynku, w każdym krzaczku i uliczce, okazje do zrobienia zdjęć! Dlatego gdy zobaczyłam ogromne krzaki Tamaryszku przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Łodzi, pytanie które pojawiło mi się w głowie brzmiało „kto będzie na tyle szalony żeby zrobić tu zdjęcia?”. Tak powstała sesja Martyny i Artura, którą niezmiennie się zachwycam! A poza tym? Poza tym robiłam zdjęcia w najbardziej „oklepanych” miejscach, ale w których nigdy nie miałam okazji faktycznie robić zdjęć! I tu przyszło kolejne przebudzenie, sesja Natalii i Krzysia w pełni otworzyła mnie na warunki atmosferyczne! Bo nagle okazało się że zdjęcia w rzepaku ale z deszczem mogą być magiczne, radosne i… zakończone tęczą! I powiem Wam że od tamtej pory moje pary już nie modlą się o słońce na zdjęciach, ale o deszcz i w pełni to rozumiem! W tym roku fotografowałam też po raz pierwszy w słonecznikach, w kopalni , o wschodzie słońca, z alpakami i wiele, wiele innych! To wszystko bardzo mnie otworzyło, ale również przygotowało na to że nie zawsze będzie tak jak sobie to wymyślimy „w głowie”.

Najlepsi ludzie

O tym wspominam chyba w każdym podsumowaniu i dziś także nie mogło być inaczej! Bo otaczają mnie na prawdę wspaniali ludzie. Zaczynając od mojej szalonej i kochającej rodziny, która jest gotowa pomóc mi w najbardziej zakręconych pomysłach. Przez mojego – jeszcze – narzeczonego, który jest ze mną w tych najtrudniejszych, „nieinstagramowych” momentach, wspiera, pociesza i niezmiennie rzuca We mnie jedzeniem wtedy kiedy trzeba! Mam też przy sobie wspaniałych przyjaciół, o czym najdobitniej przekonałam się w słabych momentach tego roku. Najlepsi ludzie to również Ci którzy pojawiają się jako moi „klienci” a zostają jako dobrzy znajomi! I z dumą muszę powiedzieć że w tym roku mam ich znowu kilkadziesiąt więcej! Dziękuję że jesteście, bez Was by po prostu nie było tego podsumowania!

Co z tym 2021?

Lubię planować, dlatego mimo tego co działo się w 2020, zamierzam snuć swoje plany na przyszły rok. A jaki on będzie? Wygląda na to że pracowity! Spotkam się z dużo większą ilością Par niż zwykle. Czekają mnie piękne śluby, piękne miejsca i wspaniali ludzie! Jestem pozytywnie nastawiona, bo 2021 to również rok w którym ja biorę ślub! W tym momencie nie czuję strachu, jestem otwarta na to co ma być i szczerze mówiąc co by to nie było, liczę tylko na to że wszyscy przeżyjemy go w zdrowiu!

Kiedy już wszystko wróci do normy – a mam nadzieję że będzie to jak najszybciej –  życzę nam wszystkim żebyśmy nie zapomnieli o tych doświadczeniach z 2020. Bo czego nas nauczył? Odpuszczania, kiedy jedyne co możesz zrobić to siedzieć w domu. Ciekawości świata, kiedy skończyły się już wszystkie filmy i seriale do obejrzenia, ruszaliśmy po nowe umiejętności. Zachwytu nad porami roku, a zwłaszcza nad wiosną którą przesiedzieliśmy w domu. Doceniania możliwości zwykłego wyjścia do restauracji i kawiarni, nawet nie zdawałam sobie sprawy że tak bardzo będę za tym tęsknić! Walki o swój głos, czy to na protestach czy w zwykłych codziennych sytuacjach. Szukania nowych możliwości, kiedy rok zamykał nam jedne drzwi, szukaliśmy kolejnych rozwiązań. Ale przede wszystkim czego nas nauczył – bycia ze sobą! Czasami aż nad wyrost i do porzygu (w kwarantannie domowej), ale dzięki temu widzę że bardziej doceniam każdą zwykłą „domową” chwilę. Doceniam spotkania z moimi bliskimi. Doceniam że każdy jest zdrowy i mogę go odwiedzić w każdej chwili chociażby w drzwiach. Doceniam że spędziliśmy razem piękne święta.

Rok 2020 nie był taki zły.

I tego również Wam życzę w 2021!

Do zobaczenia!

sesja narzeczeńska młynek tuszyn

sesja na wieczorze panieńskim

sesja narzeczeńska łódź

sesja lifestyle w plenerze

sesja plenerowa rodzinna

sesja portretowa łódź

sesja poślubna pałac pstrokonie

sesja poślubna pałac pstrokonie

sesja narzeczeńska w deszczu

sesja narzeczeńska park julianowski

sesja ciążowa lifestyle łódź

zdjęcia przy porodzie łódź

zdjęcia przy porodzie łódź

sesja noworodkowa lifestyle łódź

sesja narzeczeńska w polu

fotograf ślubny łódź, reportaż ślubny

sesja mamy i córki

panna młoda, fotograf ślubny łódź

sesja lifestyle łódź

sesja lifestyle w domu łódź

naturalne zdjęcia narzeczeńskie łódź

sesja narzeczeńska park poniatowskiego

sesja lifestyle łódź

sesja noworodkowa łódź, zdjęcia lifestyle

zdjęcia lifestyle

sesja noworodkowa w domu

sesja narzeczeńska, zdjęcia z drona

sesja noworodkowa w domu

sesja portretowa łódź, off piotrkowska

sesja ciążowa w rzepaku

sesja noworodkowa w plenerze

sesja noworodkowa w plenerze

sesja poślubna łódź

sesja ciążowa w domu łódź

sesja noworodkowa lifestyle

sesja roczkowa łódź, lifestyle

sesja narzeczeńska w łodzi

sesja narzeczeńska agroturystyka grobla kluki

fotograf ślubny łódź

sesja ciążowa, zdjęcia w słonecznikach

sesja lifestyle, sesja domowa łódź

sesja noworodkowa lifestyle

sesja ślubna łódź

sesja dziecięca łódź

sesja indywidualna łódź

sesja lifestyle łódź, sesja ciążowa łódź

sesja hotel hilton

sesja poślubna poznań

fotograf ślubny poznań

sesja narzeczeńska łódź

sesja ciążowa w domu

reportaż ślubny poznań

fotograf ślubny łódź, osada rybacka sereczyn

sesja partnerska łódź

sesja ciążowa w plenerze łódź

sesja narzeczeńska łódź

sesja indywidualna łódź

sesja ślubna łódź, wima, alternatywna sesja ślubna

alternatywny ślub, fotograf ślubny łódź

reportaż ślubny, fotograf ślubny łódź, panna na wydaniu, panna młoda

sesja lifestyle ciążowa

reportaż ślubny łódź

sesja ślubna ogród botaniczny powsin

fotograf ślubny łódź

sesja narzeczeńska lisowice

sesja narzeczeńska łódź, naturalne zdjęcia ślubne

fotograf ślubny warszawa

sesja narzeczeńska w maseczkach

sesja ślubna księży młyn

fotograf ślubny łódź

sesja partnerska łódź

sesja narzeczeńska park julianowski

sesja narzeczeńska boho

naturalne zdjęcia ślubne

sesja ślubna łódź

sesja rodzinna w plenerze łódź

sesja narzeczeńska poznań

Share:

Joanna

Copyright © 2020 Jak w Bajce